Dr n. med. Wojciech Mikusek

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Wieloletni nauczyciel akademicki. Pracuje w poradniach chorób naczyń. Od ponad 20 lat głównie zajmuje się flebologią, czyli chorobami żył. Specjalizuje się w diagnostyce i nowoczesnym, małoinwazyjnym leczeniu żył powierzchownych kończyn dolnych. W tym także flebologii estetycznej.

Od 2006 roku przeprowadza wewnątrzżylne ablacje laserowe niewydolnych naczyń żylnych. Wówczas w Polsce metody pionierskiej. Obecnie tego typu leczenie, uzupełnione skleroterapią, stanowi światowy standard w leczeniu żylaków. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych. Od 2015 roku posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Flebologicznego.

Uczestnik i wykładowca staży oraz warsztatów, w renomowanych ośrodkach w kraju i za granicą.

Współpracuje z doświadczonymi flebologami  w Europejskim Centrum Flebologii w Katowicach oraz w Ośrodku Flebologii Małoinwazyjnej w Bytomiu. Prowadzi własną specjalistyczną praktykę lekarską – Varixmed w Zabrzu-Rokitnicy. Kieruje ośrodkiem leczenia obrzęków – Limfmed w Chorzowie. Zagadnienia związane z niewydolnością limfatyczną to jego druga (obok flebologii) pasja.

Prywatnie jest szczęśliwym mężem, ma dwoje dzieci. Uwielbia jazdę na rowerze górskim, jeździ konno, pasjonuje go stara motoryzacja.