RehaMedica jest prężnie rozwijającą się placówką o profilu rehabilitacyjno-medycznym. Działamy na Śląsku od 2005 roku. Przez ponad dekadę daliśmy się poznać jako godni zaufania specjaliści rehabilitacji ruchowej, pracujący w ściśle określony sposób. Podstawą udanej terapii jest indywidualne podejście do pacjenta. Stosujemy najnowsze techniki rehabilitacyjne, odpowiednio zmodyfikowane, które są oparte o precyzyjną diagnostykę. Z każdym pacjentem indywidualnie współpracuje magister rehabilitacji. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć sytuacji, w których chorzy podczas wizyty tracą cenny czas na opisanie swoich dolegliwości, a także na wypracowanie odpowiedniego systemu współpracy z kolejnym fizjoterapeutą. Nasi pacjenci są bardzo zadowoleni z korzystania z naszych usług, a także ze współpracy z naszymi rehabilitantami. Przeprowadzamy konsultacje specjalistyczne m.in. z ortopedą i neurologiem (w tym także z neurologiem dziecięcym). Badanie przeprowadzone przez lekarza w połączeniu z diagnozą postawioną przez magistra rehabilitacji umożliwia nam uzyskanie pełnego obrazu choroby oraz zastosowanie właściwej terapii.

Leczymy zespoły bólowe kręgosłupa i narządów ruchu. Przeprowadzamy rehabilitację neurologiczną i ortopedyczną. Pracujemy zarówno z dziećmi, jak i z osobami dorosłymi. Proponowane przez nas ćwiczenia nie tylko pomagają podwyższyć sprawność fizyczną, ale także poprawiają jakość życia osób dotkniętych takimi chorobami jak zespół Downa czy stwardnienie rozsiane. Korzystając z wielu współczesnych technik terapeutycznych, prowadzimy terapię indywidualną, będącą połączeniem różnych światowych metod i założeń. Podczas leczenia kierujemy się własnym doświadczeniem, a także bierzemy pod uwagę objawy kliniczne pacjenta. Jesteśmy przekonani, że wspólnie uda nam się dotrzeć do źródła problemu. Pomagamy wrócić do zdrowia po przebytych operacjach oraz urazach sportowych.

Dlaczego warto wybrać usługi rehabilitacyjne w Rehamedica?

  • Doświadczeni fizjoterapeuci – w naszej placówce pracują wykwalifikowani terapeuci, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentem,
  • Bogata oferta medyczna – świadczymy usługi rehabilitacyjne dla dzieci i dorosłych. Stosujemy wiele innowacyjnych metod terapeutycznych. Z pewnością znajdziemy rozwiązanie na Państwa problemy natury zdrowotnej,
  • Współpraca lekarzy specjalistów z fizjoterapeutami- każdego pacjenta badamy kompleksowo,
  • Rehabilitacja z dojazdem do domu pacjenta – przeprowadzamy zabiegi także w domu pacjenta,
  • Nowoczesny w pełni dostosowany ośrodek,
  • Duża liczba miejsc parkingowych,
  • Lokalizacja blisko centrum miasta, w bliskiej odległości Dworzec PKP, Drogowa Trasa Średnicowa, DK88,
  • Bony podarunkowe – w naszym ośrodku mogą Państwo zakupić bony na usługi medyczne i podarować je najbliższym.

Od 2005 roku pracujemy na uznanie i zaufanie naszych pacjentów, dzięki czemu dzisiaj jesteśmy rozpoznawalną na Śląsku placówką. Przeprowadziliśmy setki udanych terapii i przyczyniliśmy się do poprawy jakości życia wielu pacjentów. Wszyscy nasi pracownicy i terapeuci ukończyli międzynarodowe kursy i dysponują certyfikatami uprawniającymi do wykorzystywania w pracy takich metod terapeutycznych jak Bobath, terapia manualna Kaltenborn-Evjenth, PNF czy FDM.Nasz ośrodek otrzymał certyfikat „Dobra Praktyka Fizjoterapeutyczna”. Tytuł ten przyznawany jest przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Fizjoterapeutów „Fizjoterapia Polska”, które jest sprawdzoną i godną polecenia placówką dla ośrodków świadczących usługi fizjoterapeutyczne. W plebiscycie Hipokrates 2018 zostaliśmy przychodnią roku powiatu Gliwice.

Firma RehaMedica została założona w 2005 r. przez Małgorzatę Wójcik Wojciecha Pietrowicza.Pierwotnie zakład mieścił się w spółdzielni inwalidów na ul. Daszyńskiego. RehaMedica była jednym z pierwszych ośrodków, w którym pracowano i pracuje się indywidualnie z pacjentem, co dzisiaj w zakładach prywatnych jest raczej standardem. Od początku istnienia firmy współpracujemy ze znanymi rehabilitantami takimi jak: Klaudia Szostak, która aktualnie zajmuje się rehabilitacją neurologiczną osób dorosłych oraz Rafał Skszyszewski, który jest terapeutą metody Bobath i zajmuje się rehabilitacją wczesnodziecięcą.
Oczywiście nie ma rehabilitacji bez współpracy z dobrym lekarzem. Nawiązanie kontaktu z dr Ewą Talik i dr Leszkiem Piaseckim okazało się dobrym pomysłem, a także dodało to naszej firmie prestiżu. Wówczas jako ortopeda przyjmował ceniony dr Dariusz Czekaj, aktualnie zastąpił go dr Michał Pyda, który pracuje również w szpitalu w Piekarach Śląskich.
Organizowane wyjazdy letnie i zimowe dla pacjentów przysporzyły firmie wielu zwolenników i zaufanych klientów, którzy bardzo chętnie polecają nasze usługi. Byliśmy pierwszą firmą organizującą grupowe wyjścia na nordic walking; grupy liczące po około 40 osób wzbudzały wówczas dużą uwagę przechodniów. Dzisiaj także mamy w swojej ofercie nordic walking, przy współpracy z gminą Gliwice.

RehaMedica prowadzi warsztaty dotyczące patofizjologii i ergonomii dla zakładów pracy, celem propagowania zdrowego stylu pracy, a przede wszystkim utrzymania pracowników w dobrej kondycji.